مقالات

4 کاربرد آلیزارین رد اس

آلیزارین رد اس

آلیزارین رد اس چیست؟

آلیزارین رد اس اولین بار در سال 1868 توسط دو شیمی‌دان آلمانی به نام‌های کارل گراهام (Karl Gräbe) و لیبرمان (Karl Liebermann) کشف شد. آنها این ترکیب را از الیزارین (Alizarin) به دست آوردند.

الیزارین یکی از رنگ‌های طبیعی قرمز استخراج شده از پوست خشک شده ریشه گیاه گل قرمز (Rubia tinctorum) بود. اما آلیزارین رد اس به عنوان شاخصی برای شناسایی کلسیم و فلزات قلیایی در مطالعات سلولی و بافتی، اولین بار در دهه 1950 میلادی مورد استفاده قرار گرفت.

همچنین این ماده با نام‌های (Mordant Red 3، Alizarin Carmine و C.I 58005) نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن C14H7NaO7S است.

آلیزارین رد اس به صورت پودری قرمز رنگ است و بهتر است در محیط خشک و خنک نگهداری شود، زیرا در محیط رطوبتی قابلیت حل شدن در آب را دارد. همچنین باید از نور خورشید و حرارت‌های شدید دوری شود.

در مطالعات سلولی و بافتی، آلیزارین رد اس به عنوان یک شاخص شناسایی کلسیم و دیگر فلزات قلیایی به کار می‌رود. این رنگ به دلیل تشکیل کلسیم آلیزارین کمپلکس، به عنوان یک شاخص شناسایی کلسیم در مطالعات سلولی و بافتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از کاربردهای آلیزارین رد اس می‌توان به مطالعات روی ساختار استخوان، کانال‌های کلسیمی در سلول‌ها، پیوند استخوان و همچنین بررسی اثرات داروهای مختلف بر فعالیت سلول‌های استخوانی اشاره کرد. همچنین این ماده در برخی مطالعات زیستی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به عنوان مثال برای شناسایی باکتری‌هایی که قادر به رسوب کردن کلسیم هستند.

مشتری گرامی، شما می توانید درخواست قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی و کالاهای موردنظر خود را در ساعات اداری با بخش فروش شرکت و یا  از طریق راه های ارتباطی زیر ارسال نمایید.

همراه / شبکه های اجتماعی

 ۰۹۱۰۸۰۸۵۰۳۲- ۰۹۳۰۱۲۴۳۰۶۲

تلفن

تلفن

۸۸۵۵۷۶۷۲ -۸۸۷۰۱۳۸۱ -۸۸۷۰۰۶۱۳ (021)

کاربرد Alizarin Red S در صنایع مختلف:

Alizarin Red S در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال:

  1. صنایع داروسازی: در برخی داروهایی که برای درمان بیماری‌های استخوانی مانند اوستئوپوروز (Osteoporosis) استفاده می‌شوند، از این ماده به عنوان شاخصی برای اندازه‌گیری تراکم استخوان استفاده می‌شود.
  2. صنایع شیمیایی: به عنوان یک شاخص شناسایی در فلزات قلیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی صنایع شیمیایی، مانند صنعت رنگ‌ها، از این ماده برای تشخیص و شناسایی فلزات قلیایی استفاده می‌شود.
  3. زیست‌شناسی و پزشکی: در برخی مطالعات زیستی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به عنوان مثال برای شناسایی باکتری‌هایی که قادر به رسوب کردن کلسیم هستند. همچنین در برخی مطالعات پزشکی، از آن برای تشخیص سرطان و تومورهای استخوانی استفاده می‌شود.
  4. علوم خاک و کشاورزی: در برخی مطالعات علوم خاک و کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، به عنوان مثال برای شناسایی مقدار کلسیم موجود در خاک.

آلیزارین رد اس در بسیاری از صنایع و مطالعات مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان یک شاخص شناسایی مفید برای کلسیم و دیگر فلزات قلیایی شناخته شده است.

آلیزارین رد اس

مشتری گرامی، شما می توانید درخواست قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی و کالاهای موردنظر خود را در ساعات اداری با بخش فروش شرکت و یا  از طریق راه های ارتباطی زیر ارسال نمایید.

همراه / شبکه های اجتماعی

 ۰۹۱۰۸۰۸۵۰۳۲- ۰۹۳۰۱۲۴۳۰۶۲

تلفن

تلفن

۸۸۵۵۷۶۷۲ -۸۸۷۰۱۳۸۱ -۸۸۷۰۰۶۱۳ (021)